"Iskanje skupne rešitve je težka pot z mnogimi stranpotmi, vendar kdor ostane na njej, pride do krajev, ki se drugim zdijo le sanje."
Datumi aktualnih usposabljanj: TUKAJ
Osnovno usposabljanje za mediatorje predstavlja temelj za izvajanje mediacije. Na osnovnem usposabljanju se razvija temeljne veščine in pridobiva znanja za vodenje mediacije.
Za razvijanje veščin uporabnih v lastnem okolju (doma, na delovnem mestu ...) oz. za vodenje neformalne mediacije do neke mere zadošča že 1. sklop (64 ur), za razvoj sposobnosti za samostojno vodenje formalne mediacije v manj zahtevnih primerih ali sodelovanje pri vodenju formalne mediacije pa je potreben tudi 2. sklop (76 ur). Za resnejše delo na področju mediacije pa je poleg osnovnega potrebno tudi nadaljevalno usposabljanje na zadevnem področju (npr. za družinske mediatorje, mediatorje v podjetjih ipd.) in praksa.
Osnovno usposabljanje za mediatorje predstavlja torej temelj za nadaljnje delo in hkrati zadošča za kompetentno uporabo mediacijskih veščin v svojem okolju.
Poglejte podrobnejši opis Osnovnega usposabljanja za mediatorje.
Osnovno usposabljanje, ki ga izvajamo pri Zavodu RAKMO presega standarde postavljene pri Slovenskem združenju mediacijskih organizacij - MEDIOS in zadošča za uvrstitev na katerikoli seznam mediatorjev v Sloveniji (npr. za mediatorje na sodiščih, na ministrstvu za zdravje, seznam mediatorjev pri Zavodu RAKMO ipd.) in je tudi mednarodno priznano.
Mediacijske spretnosti so koristne tako pri formalni mediaciji, kot tudi pri razreševanju spornih vprašanj v vsakdanjem življenju, zato naj bi mediacijske spretnosti razvijal vsak posameznik, ki se zaveda, da je sporna vprašanja potrebno oz. koristno konstruktivno razreševati.
V dinamično zasnovan program osnovnega usposabljanja za mediatorje se lahko vključi vsak, ki si želi postati mediator ali pa kdor ima željo uporabljati mediacijske veščine v svojem delovnem okolju ali osebnem življenju.